Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Projekty > Digitalizume školu - realizace investice NPO - komponenta 3.1

Digitalizume školu - realizace investice NPO - komponenta 3.1V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:

 • k dosažení cíle č. 173 zakoupením IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti);
 • k dosažení cíle č. 174 zakoupením digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedením nových vzdělávacích programů v oblasti IT.
logo_EU.jpg logo_msmt.jpg logo_NPO.png

 

Nákup moderních technologií v rámci projektu NPO pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí

Díky Národního plánu obnovy jsme měli možnost zakoupit pro školu nové moderní technologie pro inovovanou výuku informatiky a budování digitálních kompetencí žáků napříč předměty. Celková cena veškerého nákupu činila 578 000 Kč.

Co jsme za tuto cenu pro žáky zakoupili?

 1. Výukový robot pro programování - mBot2
  Programovatelný robot mBot2 umožňuje žákům vyzkoušet si algoritmizaci v praxi. Pro školu jsme zakoupili 34 kusů těchto robotů, aby měl každý žák možnost pracovat s mBotem samostatně a osvojovat si základy robotiky.
 2. Mikropočítač pro kreativitu - Micro:bit
  Micro:bit je programovatelný mikropočítač, se kterým žáci mohou vytvářet programy na ovládání věcí, hry nebo animace. Je vhodný pro zvídavé školáky, úplné začátečníky v programování, ale také pro zkušenější bastlíře (počítačové kutily). Pro školu jsme zakoupili celkem 30 micro:bitů, aby každý žák měl k dispozici svůj micro:bit. Žáci si díky této pomůcce mohou trénovat nejen základy algoritmizace a programování, ale také posilovat kreativitu.
 3. Notebooky a iPady
  Abychom se žáky mohli využívat výše uvedené pomůcky kdekoliv ve škole, zakoupili jsme pro žáky 15 notebooků a 28 iPadů. Tato zařízení také slouží k rozvoji a prohlubování digitálních kompetencí žáků napříč předměty.

Jistě mohu říct, že jsme rádi, že jsme mohli tuto finanční injekci projektu NPO využít k investicím do moderních technologií pro naše žáky. Zakoupená zařízení nám umožňují efektivněji vyučovat novou informatiku, posilovat digitální kompetence žáků a připravit tak naše žáky na současné i budoucí digitální výzvy 21. století.

Petr Janík