gyohavl.cz  en.gyohavl.cz  
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-PorubaFAKULTNÍ ŠKOLA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY, PŘIDRUŽENÁ ŠKOLA UNESCO

Adaptační dny 2020

Termín konání akce: 2.9.2020 - 4.9.2020

Letošní adaptační kurz, stejně jako začátek školního roku, probíhal netradičně. Místo tří adaptačních dnů na horách byly pro studenty prim a prvního ročníku připraveny dva dny, ve kterých jsme zrealizovali hlavní aktivity kurzu.

První adaptační den se studenty prim nám nepřálo počasí. Celý den pršelo, a tak musely být veškeré aktivity přesunuty do tříd a do tělocvičny. Na radosti z her a poznávání nových přátel to ale nic nezměnilo. Den jsme si protáhli do večerních hodin. Zvládli jsme seznamovací a komunikační hry, trochu jsme si zasoutěžili, vytvořili chartu třídy a nachystali návrh kooperativní malby. Na závěr dne pro nás kuchařky ve školní jídelně připravily výbornou večeři.

Druhý den jsme v rámci stmelování kolektivu vyrazili na jednodenní výlet do Kunčic pod Ondřejníkem. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli pěší túru na Čeladnou zakončit dováděním na bobové dráze.

Také studenti prvního ročníku prožili první dny nového školního roku netradičně. Tentokrát nás počasí nezradilo a veškeré aktivity mohly proběhnout venku v areálu školy. Kromě seznamovacích her jsme vytvořili živou abecedu, zvládli prolézačku, zasoutěžili v hledání písmen i hádání jmen a pobavili se při jednosměrné komunikaci.

Následující den naši fyzičku prověřila pěší túra na Solárku.

Cílem adaptační dní bylo vytvořit základy nových kolektivů a kamarádských pout, poznat se navzájem a připravit se na společné následující roky, což se nám všem, doufám, podařilo.
 

Mgr. Jarmila Kučerová

  • Publikováno: 2.10.2020

Fotografie

Naše gymnázium

Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba
Adresa: Marie Majerové 1691
708 00 Ostrava-Poruba