Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > 1. místo v žákovské konferenci patří našim badatelkám

1. místo v žákovské konferenci patří našim badatelkámDatum konání:
10.5.2022

10. května se uskutečnil na Střední průmyslové škole chemické již 13. ročník žákovské konference Prezentace badatelských projektů EVVO k trvale udržitelnému rozvojiNáš tým z kvarty B ve složení Karolína Vládíková a Kristýna Prášilová se se svou prací věnující se odstraňování mikroplastů z vody umístil na vynikajícím 1. místě.

Poděkování patří také týmu z tercie B - Lucii Endlové a Boženě Lednické - který na konferenci se svou prací zanechal velmi dobrý dojem.

Výherkyním gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Martin Fluksa

 

Konference z pohledu Karolíny Vládíkové:

S mojí parťačkou na projekty jsme se 10.5. zúčastnily badatelské konference. Byl to opravdu skvělý zážitek a zkušenost.

Konference se konala na SPŠCH akademika Heyrovského a působila velmi profesionálně. Vše se odehrávalo v posluchárně, kde o nás bylo velmi dobře postaráno.

Na řadu jsme měly jít až 10. z celkového počtu 13 týmů, takže nervozita s každou další prezentací prudce rostla. Naštěstí i přes drobnou nervozitu jsme prezentaci skvěle zvládly a měly jsme z našeho projevu velmi dobrý pocit. Věděly jsme, že sice konkurence je veliká, ale lépe to dopadnout nemohlo, a tak jsem si v duchu říkaly, že i když nevyhrajeme, tak jsme odvedly kus dobré práce.

Po obědě a drobné pauze přišlo vyhlašování. Vyhlašovaly se pouze první tři místa, a tak jsme si myslely, že šance na výhru je malá. Při vyhlášení druhého místa jsme už ani nedoufaly, že by první příčka mohla patřit právě nám. Když vyhlásili naše jména, jen jsme se jedna na druhou překvapeně koukly a šly si převzít vytoužené první místo.

Karolína Vládíková, kvarta B