Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Soutěže > Ekonomické soutěže

Ekonomické soutěže


Datum konání: 30. března 2023 -
Ve čtvrtek 30. března proběhl v Galerii Harfa v Praze 28. ročník soutěže JA Studentská firma v rámci veletrhu studentských firem JA EXPO 2023. Na tuto akci se letos vypravila také naše studentská firma Plantimal, která propojuje 3D tisk s přírodou.
Datum konání: 26. ledna 2022 -
Na konci listopadu se v prostorách školy konalo školní kolo Ekonomické olympiády pro žáky vyššího gymnázia.
Datum konání: 15. března 2021 -
European Money Quiz je soutěž ve finanční gramotnosti určená žákům a studentům základních škol i víceletých gymnázií ve věku 13 až 15 let, kterou organizuje Evropská bankovní federace a na národní úrovni ji koordinují bankovní asociace zapojených zemí, v Česku tedy Česká bankovní asociace. Hlavním cílem této iniciativy je přispět ke zlepšení finančních znalostí dětí v rámci Evropy.
Datum konání: 1. října 2020 - 26. února 2021
V rámci semináře z aplikované ekonomie se naše Studentské firmy (vzdělávací program organizace JA Czech) zapojily do prvního ročníku soutěže JA Top Logo, ve které se mohly realizovat v oblasti grafického designu loga a uvést ho do vztahu s předmětem podnikání. Jedním z úkolů bylo také natočení reklamního videa na produkt firmy nebo na firmu samotnou. Studentské firmě Fenomény 21 se podařilo v krajském kole překonat konkurenci bezmála 80 firem a zvítězit.