Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > 20. ročník Moravskoslezského matematického šampionátu

20. ročník Moravskoslezského matematického šampionátuDatum konání:
19.10.2023

Devatenáctého října 2023 jsme se zúčastnili jubilejního 20. ročníku Moravskoslezského matematického šampionátu. V kategorii SŠ 3. ročník se zúčastnilo 95 studentů středních škol Moravskoslezského kraje, z našeho gymnázia jsme soutěžili čtyři - Jan Goj, Jonáš Vaněk, Mikuláš Kuchař a Tomáš Nikel. 

Na šampionátu jsme měli možnost řešit pět rozličných úloh, které otestovaly naši představivost, znalosti a logické myšlení.

I přes naši velkou snahu se nám nepodařilo umístit na nejlepších pěti místech. Ovšem, jestli můžu mluvit za nás všechny, dostatečně jsme si soutěž užili. 

Jako každý rok byl na tento šampionát pozván čestný host, letos to byl učitel gymnázia v Jevíčku a autor středoškolských učebnic matematiky RNDr. Dag Hrubý. V přednášce nás doktor Hrubý poutavě a s humorem provedl stručnou historií matematiky od antiky až k objevům novověku. Ukázal nám, že se matematika neobjevuje pouze ve škole, ale že je užitečná i v praxi. Doktor Hrubý nám ukázal, jak matematika souvisí s dalšími přírodními vědami a představil nám mnoho zajímavých úloh.