Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Adaptační kurzy

Adaptační kurzyDatum konání:
1.9.2022
Datum ukončení:
7.9.2022

Adaptační kurzy

V letošním školním roce se nám opět po dvou letech podařilo uskutečnit vícedenní adaptační kurzy mimo školu. Ukázalo se, že tento způsob je daleko efektivnější pro tvorbu kolektivu, studenti zažijí více výzev, legrace a také se více stmelí a poznají i s třídním učitelem.

Letošní adaptační kurzy byly realizovány v různých lokalitách v Beskydech. Kurz pro první ročník čtyřletého studia proběhl první dva dny letošního školního roku v Trojanovicích a pro primy začátkem následujícího týdne v obci Bílé. O tom, že se oba kurzy vydařily, svědčí ohlasy studentů.

Jan Uher, 1.C   

Dne 1. a 2. září jsme my, nejnovější třída prváků, vyrazili na adaptační kurz, jehož cílem bylo, abychom se začlenili do kolektivu a navázali nové vztahy. Jelikož jsme vyrazili ve čtvrtek, trval náš adaptační kurz jen 2 dny, ale i přesto se vše povedlo na výbornou a všichni jsme si to náramně užili.

V 8:00 jsme vyrazili autobusem od školy směr Hotel Beskyd v Trojanovicích. Někteří se znali již z dřívějška, jiní se skamarádili se svým spolusedícím v autobuse a ostatním bylo nejpříjemnější sedět, alespoň ze začátku, o samotě. Po příjezdu k hotelu jsme se museli všichni rozdělit do skupin, které spolu měli sdílet pokoje. Na pokojích jsme se ale moc neohřáli, hned jsme započali rozličné aktivity, které nám pomohly zapamatovat si všechna jména a trochu se seznámit.

Jakmile jsme se trochu seznámili, hráli jsme spoustu zábavných her, které nám pomohly zbavit se počátečního studu, ale největší výzvou byla hra se sítí, kde jsme museli celou třídu nejrůznějšími způsoby dostat na druhou stranu sítě. Největší výzvou bylo dostat na druhou stranu i našeho třídního pana učitele Janíka.

Seznamování nám nepřekazila ani tma, která kolem osmé večer padla na údolí Beskyd, stačilo se pouze přemístit do vnitřního sálu, ve kterém pokračovaly zábavné hry jako hádej kdo, překreslování obrázků nebo cukr-káva-limonáda-čaj-rum-bum. Večer jsme pak strávili všichni po svém, někteří cestovali říší snů, jiní pokračovali v seznamování na vlastní pěst.

Druhý a zároveň poslední den jsme strávili túrou, která směřovala na vrchol Pusteven. Všichni jsme si zvolili své tempo a bez větších potíží jsme vrchol zdolali. Cesta dolů už byla brnkačka, i když jsme si museli dávat pozor na klouzavé kamení. Pak už nás jen čekala cesta domů a měli jsme celý víkend na to, abychom zpracovali všechno, co jsme na tomto adaptačním kurzu zažili. V pondělí už jsme se setkali jako třída, ne jako jednatřicet jednotlivců.

Rádi bychom poděkovali paní učitelce Jarmile Kučerové, která byla vedoucí našeho adaptačního kurzu, paní učitelce Andreje Kantorové, která nám nejvíce pomáhala se zapamatováním jmen a panu učiteli Milanovi Birkemu, který nám byl velkou pomocí při přemisťování spolužáků (a pana třídního) skrz síť. Náš největší dík ale patří našemu třídnímu, panu učiteli Petru Janíkovi, který nám pomohl prožít naše první dny na škole v radosti a smíchu, a že nám dal jistotu, že se na něj můžeme kdykoliv s čímkoliv obrátit.

 

Postřehy z primy

Adaptační kurz byl skvělý. Všichni jsme se poznali a našli si nové kamarády. Moc se mi líbilo i prostředí, ve kterém adaptační kurz probíhal. Hráli jsme spoustu her, při nichž jsme se všichni bavili. Večerní program se všem moc líbil a všichni jsme si ho užili. Taky nám vyučující dali příležitost, abychom si jeden večerní program vymysleli sami. Jeden den jsme šli i na výlet. Počasí přálo, takže jsme byli nejčastěji venku. Řekl bych, že adaptační kurz se vydařil a splnil svůj účel. Myslím, že budeme dobrá třída.

Vašek Plura (1.B)

 
Moc jsem si to na adaptačním kurzu užila. Myslím, že jsme se mnohem lépe poznali. Jídlo bylo moc dobré. Mně se nejvíce líbily večerní aktivity. Hra na „strážného anděla“ byla sice těžká, ale byla to super zábava.

Kačka Endlová (1.B)


Adaptační kurz byl fajn. Našel jsem si tam nové kamarády a byla tam zábava. Nejvíce mě bavily seznamovací hry a výšlap. Bylo tam dobré jídlo. Užil jsem si to.

Adam Dvořáček (1.B)


Bylo to opravdu super, myslím si, že si to všichni moc užili. Užili jsme si moc srandy. Hodně mě to bavilo. A taky jsme hráli super hry. Jídlo bylo výborné. Hodně to naší třídě pomohlo seznámit se. Moc oceňuji přístup učitelů. Byli na nás moc hodní, milí a vtipní. Děkuji za celý adapťák.

Naty Dolanská (1.B)