Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Aprílový pátek

Aprílový pátekDatum konání:
1.4.2022

"Po všech těch „lokdaunech“ a měsících nošení roušek konečně přišel aprílový pátek. Když se studenti usnesli, že si učení přinesou v čemkoliv, co jim přijde pod ruku, jen ne v školním batohu, i my učitelé jsme si udělali fajn den a užili si ho ve svém pohodlném domácím oblečení. Obě dvě party vzbudily mnoho úsměvů a užili jsme si to dosyta. I přesto plynulost výuky nebyla narušena."

V pátek 1. dubna, na apríla, jsme se studentskou radou zorganizovali aprílový den na GOH. S nápadem, který nás všechny nadchnul, přišli spolužáci ze sexty A, my jsme vše už jen doladili. Zadání bylo prosté: v pátek 1. dubna si přineste místo aktovky jakékoliv jiné netradiční originální zavazadlo, v němž si donesete všechny školní pomůcky. Během vyučování originalitu zavazadel v jednotlivých třídách hodnotila spravedlivá porota, složená ze členů studentské rady. Dvě třídy, jedna z nižšího a jedna z vyššího gymnázia, které byly ohodnoceny jako nejkreativnější, vyhrály propustku z jednoho testu u jakéhokoliv učitele.

Musím říct, že nápady spolužáků mě moc překvapily, všechny byly velmi kreativní a originální, však posuďte sami. Ve škole se nám objevil například žebřík, sušák na prádlo, rybářská síť, trakař, konev nebo nákupní vozík. Vítěznými třídami se tak staly za vyšší gymnázium 1.C a za nižší gymnázium prima A. Myslím ale, že mohu tvrdit, že vítězi jsme se stali úplně všichni a že největší odměnou pro nás byla přátelská a uvolněná atmosféra, která po celý den ve škole panovala. Na dobré náladě nám samozřejmě přidalo i překvapení našich učitelů, kterým jsme zadání soutěže neprozradili do poslední chvíle, a také to, že stejně jako my jsme si připravili apríl na ně, i oni se na nás domluvili a přišli do práce v pyžamech, županech nebo jiném pohodlném oblečení. Na každého z nás tedy ve škole čekalo jisté překvapení, které většině z nás vyvolalo úsměv na tváři.

Celý den probíhal i přes mrazivé a nejarní počasí ve velmi veselém duchu, chodby i třídy školy po dvou covidových letech znovu ožily, protože řekněte mi, kdy zase zahlédnete studenty jezdící po chodbách v nákupním vozíku? A kolikrát za život uvidíte půlku učitelského sboru v županech a pyžamech s plyšákem v ruce a tu druhou v teplákách či zástěře s culíčky a čelenkou s ušima? Nechci tvrdit, že už nikdy, ale určitě ne každý týden.

Apríl pohledem některých spolužáků:
„Aprílový den byl příjemné zpestření deštivého dne a hezké ukončení školního týdne. Nápad se mi moc líbil a jsem ráda, že se spolužáci tak hojně zapojili. Mile mě překvapilo, že i učitelé se domluvili a přišli v pyžamech.“

Studentka kvinty B


„Mně osobně se Aprílový den moc líbil, byla to veliká legrace se dívat na spolužáky s velice zajímavými zavazadly, třeba jako přepravka na kočku anebo konev. Nejlepší z celé školy bylo asi autíčko na ovládání. Taky jsem moc ráda, že jsme tu soutěž vyhráli, protože takový žolík na test se vždycky hodí.“

Karla Šustková, prima A


Tímto bych chtěla poděkovat všem spolužákům, kteří se do naší aprílové výzvy zapojili a pogratulovat 1.C a primě A k vítězství. Poděkování patří samozřejmě i učitelům, kteří do toho šli s námi a povedlo se jim nás mile překvapit a rozesmát.

Adriana Škvrnová za studentskou radu