Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Beseda se studenty z USA

Beseda se studenty z USADatum konání:
13.3.2023
V pondělí 13. 3. naši školu navštívila skupina amerických vysokoškolských studentů z Mississippi. Ve 14 třídách s nimi proběhla beseda, při níž jim naši studenti měli možnost klást různé otázky. Nejvíce je zajímaly rozdíly ve školství, politika a zákony nebo zjišťovali, co všechno ví o České republice a jaký kulturní šok tu zažili. Dozvěděli se například, jak časté je opisování a jaké jsou za ně postihy, kolik stojí studium na vysoké škole, proč průměrný Američan nikam nechodí pěšky nebo jak se hraje nový populární sport pickleball. Američany naopak zajímalo například, co si studenti myslí o USA, jaké jsou typické kulturní předsudky a stereotypy nebo jaké české jídlo by měli vyzkoušet. Poté měli možnost zažít naši školní jídelnu, která opět nezklamala a mohu potvrdit, že jim chutnalo. Velmi ocenili výbornou znalost angličtiny našich studentů a i pro ně bylo toto setkání obohacující.