Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Blázníš? No a!

Blázníš? No a!Datum konání:
4.12.2023
Datum ukončení:
6.12.2023

Ve dnech 4.-6. 12. 2023 se studenti kvint a 1.C zúčastnili projektového dne Blázníš? No a!, který se zaměřuje na duševní zdraví. Celý projektový den se skládal ze tří částí, každá trvala zhruba hodinu a půl.

     Na začátek jsme se seznámili se třemi lektory a stanovili si pravidla, která budeme celý den dodržovat. Následovala hra “židle si vymění ti, kdo…”, jejímž cílem bylo jednak se trochu poznat, jednak nás trochu rozmluvit. Pak začaly samotné aktivity týkající se duševního zdraví. Kolektivně jsme na papír sepisovali, jak se projevuje navenek, když se cítíme “pod psa”, a co nám pomáhá se z takové situace dostat. Mnozí jsme přitom zjistili, že spousta z nás používá na zlepšení nálady podobné techniky. Aktivita nás také obohatila o nápady, jak proti trudnomyslnosti bojovat.

     Po krátké přestávce jsme se rozdělili do týmů a společně v nich zpracovávali témata, která jsme poté prezentovali ostatním. Zamýšleli jsme se například nad tím, zda máme duši, jak vypadá ideální třídní kolektiv nebo jsme se pokoušeli vcítit do člověka stiženého schizofrenií.

     O přestávce mezi druhou a třetí částí jsme dostali za úkol najít nějakou slavnou osobnost, která trpí duševní poruchou. Padala jména jak historických, tak současných známých osob. Na závěr se s námi jedna lektorka podělila o osobní zkušenosti s životem s psychickou chorobou.

     Myslím, že můžu za všechny říci, že nás pestrý program bavil a přinesl nám nové znalosti a dost možná i jiný pohled na duševní zdraví.