Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Cestování s Wintonem a Sendlerovou

Cestování s Wintonem a SendlerovouPrima B se v prvním červnovém týdnu vydala do nedaleké knihovny KMO Podroužkova cestovat v čase. Jak? Za pomoci prastarého kufru a dvou krásných knih se nám podařilo vrátit se dostatečně hluboko do historie, abychom se mohli blíže seznámit s příběhy Nicholase Wintona a méně známé Ireny Sendlerové. Oba jsou hrdiny, kterým se podařilo zachránit stovky lidských životů z okupované Prahy a Polska. 
 
Po dojemných ukázkách z knih o těchto dvou významných osobnostech proběhla řízená diskuse dětí s paní knihovnicí, při níž jsme jednoznačně došli k závěru, že hrdinové mezi námi mohou být i lidé zdánlivě obyčejní, bez kouzelných a nadpřirozených schopností. 
 
Toto těžké téma se nám nakonec před návratem zpět do výuky podařilo rozptýlit zmrzlinou ve skvělé místní venkovní kavárně, kde jsme se chvíli nechali hýčkat slunečními paprsky. 
 
Domníváme se, že takovéto autentické literárně-historické workshopy dětem pomáhají utvářet si pohled na dnešní svět a také si více vážit blahobytu a lásky, jimiž jsou obklopeny.