Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Exkurze do Vídně

Exkurze do VídněDatum konání:
28.5.2024

Dne 28. 5. se 50 studentů nižšího gymnázia vypravilo do Vídně. Vyjeli jsme v brzkých ranních hodinách, abychom stihli nabitý program. Nejprve jsme navštívili zámek Schönbrunn, nádherné letní sídlo Habsburků s více než 1400 místnostmi. My jsme zvolili jen hodinový okruh, který čítal něco přes 20 místností, zejména královské komnaty císaře Františka Josefa I. a jeho manželky Alžběty, zvané Sissi. Po procházce zámeckým parkem jsme došli k Neptunově fontáně, od které jsme zamířili do místní zoo. Tato nejstarší zoo na světě byla právem několikrát vyhodnocena jako nejkrásnější v Evropě. Třebaže není rozsáhlá, jsou zde k vidění zvířata, která nikde v českých zoologických zahradách nenajdete. Mnozí z nás tak poprvé v životě viděli na vlastní oči pandu velkou, koalu nebo tučňáky královské a chocholaté. 

Od zoo naše cesta pokračovala k Dunajské věži, kde jsme vyjeli výtahem do výšky 150 metrů, abychom obdivovali Vídeň z ptačí perspektivy. Zájemci o ještě intenzivnější zážitek měli možnosti se v této výšce projet na skluzavce. 

Zájezd se vydařil, přálo nám (i navzdory předpovědi) počasí a také časový harmonogram se podařilo dodržet. Centrum města a památky tvoří každoroční program zájezdů na vyšším gymnáziu, tak věřím, že to byla příjemná ochutnávka toho, co Vídeň nabízí, a že naši studenti nebyli ve Vídni naposledy.