Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Finále soutěže Zlepši si techniku

Finále soutěže Zlepši si technikuDatum konání:
21.4.2023

V pátek, 21. 4. 2023, se níže uvedení studenti našeho gymnázia zúčastnili finále jubilejního, desátého ročníku odborné soutěže "Zlepši si techniku" na Vysoké škole báňské - Technické Univerzitě v Ostravě (VŠB-TUO).

V rámci této soutěže se zaměřením na přírodovědné obory předvedli, buď přímo naživo na pódiu či formou předem natočeného videoklipu, 3-4 minutovou ukázku experimentu z oblastí matematiky, fyziky nebo chemie.

Z našich "želízek v ohni" nejvíce a to doslova zazářili Rudolf Vojvodík a Ondřej Macek z kvarty A, jejichž výbušná mouka vzplála tak jasně, že kromě nadšeného potlesku publika a vítězství v dané kategorii vynesla už i pozdvižené obočí poroty podobně, jako i další představení s použitím ohně (například velmi efektní dvoumetrové ohnivé tornádo týmu gymnázia z Opavy).

Avšak že zazářit lze i bez ohně a ještě navíc v oblasti matematiky, to potvrdili Ondřej Brož s Markem Kroviářem z 2.C s jejich originální prezentací matematicko-geodetické metody pro zajištění bezpečné pozorování vzdálenosti ke studiu pověstné bruntálské zubaté žáby.

Posledním z našich studentů, kdo zavířil pořadím na stupních vítězů, byla Sára Zajícová ze 7.A se svým videem "Vířivé proudy", které ji vynesly na třetí příčku v kategorií videoklipů.

Studenti si odnesli hezké zážitky, cenné zkušenosti a někteří i velmi hodnotné ceny.

Vítězi této soutěže však nejsou jen ocenění studenti, jsou jimi všichni, kteří vystoupili ze své komfortní zóny a udělali něco navíc, neboť tato dovednost je v životě nesmírně cenná.

1. A: Honajzrová, Vondroušová, Kolaříková, Burkovičová
3. A: Škrípková
3. B: Pokluda
4. A: Macek, Vojvodík
2. C: Brož, Kroviář
7. A: Zajícová, Ševčíková, Arencibia, Sečkařová