Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Francouzský podzim na naší škole

Francouzský podzim na naší školeDatum konání:
5.11.2021
Datum ukončení:
31.12.2021

Francouzský podzim na naší škole

V rámci festivalu Francouzský podzim se naši francouzštináři rozhodli zhlédnout komedii s prvky sci-fi Moucha v kufru (v originálním znění Les Mandibules), na kterou jsme se vypravili do Minikina v centru Ostravy. Film se nám všem líbil a velice jsme se pobavili a hlavně rozšířili slovní zásobu.

Studenti oktávy se intenzivně připravovali na zkoušky DELF a byli úspěšní. Jana Burzyková a Vít Kološ z oktávy B získali certifikát DELF B2.

Také jsme se zapojili do překladatelské soutěže „Den s překladem“ pořádané FF OU, kterou v rámci školního kola vyhodnotíme hned v prvním lednovém týdnu. Vítězové postoupí do dalšího kola a budou soupeřit s ostatními nadšenci francouzského jazyka.

Studenti kvinty A a oktávy B se podíleli na natáčení videa ke dni otevřených dveří.