Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Fyziklání 2024

Fyziklání 2024Datum konání:
15.2.2024

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 jsme se vypravili do Prahy, abychom si zasoutěžili na mezinárodní soutěži Fyziklání. Tým se skládal z Terezy Maléřové (5.A), Aleny Marešové (5.A), Lucie Endlové (5.B), Radima Stroky (6.B) a mě, Maxmiliána Škvrny (5.A).

Ještě nedospalí jsme se v dobré náladě sešli v 6:30 na nádraží ve Svinově a nasedli na vlak. Vyhlídky vypadaly nadějně, jelikož již při cestě vlakem se nám podařilo spočítat rychlost láhve, až dojedeme do zatáčky v Kojicích. Po příjezdu do Prahy jsme si prošli exkurzí na téma počítačové simulace molekul, měli výborný oběd, absolvovali další dvě přednášky, tentokrát na téma elektronových mikroskopů a vesmíru z pohledu Země. Následně jsme se ubytovali a vydali se na krásnou procházku večerní Prahou.

Ani jsme se nenadáli a byl den soutěže. Hned ráno jsme metrem přejeli celou Prahu z jihu na sever, následně jsme se ocitli na Výstavišti Letňany, kde jsme čekali s dalšími asi tisíci studenty z celého světa před halou H1. Usedli jsme ke stolu s velkým množstvím občerstvení a čekali na zahajovací ceremonii.

Pak už nás čekala jen soutěž. Příklady byly těžké, ale zkušenost to byla skvělá. Nakonec se nám podařilo skončit na fantastickém šedesátém místě v naší kategorii a dvoustém druhém místě celkově.

Z Prahy jsme odjížděli dobře naladění a pyšní. Všichni jsme si to užili a těšíme se na příští rok.