Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Geologické kladívko 2022

Geologické kladívko 2022Datum konání:
29.4.2022

29. dubna se uskutečnil již 12. ročník soutěže s geovědní tematikou - Geologické kladívko.

Kategorii pro nižší gymnázia vyhrálo družstvo ve složení Lucie Endlová, Božena Lednická a Sára Zámostná z tercie B.

Jiří Lednický ze sexty B obsadil v kategorii vyšších gymnázií pěkné 2. místo. 

Poděkování patří také členům družstva ze septimy B - Elišce Venhudové, Ondřeji Lakotovi a Lukáši Jakubcovi, kteří získali 7. místo. 

Výhercům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

 

Za PK biologie

Milan Birke

 

Soutěž z pohledu Lucie Endlové: 

Letos byla soutěž mnohonásobně lepší než loni. Mohli jsme se totiž zúčastnit osobně, a co víc, mohli jsme soutěžit v týmech. Ani minutu jsme neváhali a pustili jsme se do vstupního úkolu.

V den geologického kladívka jsme měli sraz před školou. Když jsme se dopravili VŠB, dostali jsme suvenýry a kartičky se jmény, abychom se neztratili mezi horou studentů, kteří se o nás starali. Nejprve nás čekal vědomostní test, potom poznávačka. Když jsme se posilnili, mohli jsme vyrazit do terénu. Přes počáteční komplikace, kdy v pavilonu profesora Pošepného nefungovala tiskárna, se nám podařilo vyhledat všechny odpovědi. Na obdivování mineralogických sbírek nám moc času nezbylo, ale alespoň máme důvod se znovu zúčastnit. Během přestávky jsme navštívili přednášku z oboru geovědní a montánní turismus, který se na VŠB vyučuje. Přednášející používal spoustu přirovnání, takže jsme si mohli tak komplikovaný obor jako je geologie lépe představit. Následovalo vyhlášení výsledků. Hodnotitelé nás napínali do poslední vteřiny. Začali diplomy za účast, které ovšem dostaly i týmy na medailových příčkách. Když nás vyhlásili znovu, s obrovskou radostí jsme si převzali diplomy a přichystané ceny včetně vytouženého geologického kladívka.  

Lucie Endlová, 3.B