Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Geologické kladívko 2023

Geologické kladívko 2023Datum konání:
28.4.2023

Na konci dubna proběhl již 13. ročník geovědní soutěže s názvem Geologické kladívko. Naši školu reprezentovaly tři  družstva. V kategorii A se nejlépe umístil Jiří Lednický ze septimy B a obsadil 3. místo. Družstvo ze sexty B skončilo na 8. místě. V kategorii B, určené pro nižší gymnázia, se soutěžní tým z kvarty B umístil na 5. místě. 

 

Soutěž probíhala zdánlivě stejně jako loni. Něco se však přeci jen drasticky změnilo. Největší posila našeho týmu onemocněla. Naštěstí jsme našly skvělou náhradnici.

S testem jsme neměly absolutně žádné potíže, ale s poznávačkou už šlo do tuhého. Kde je ti konec, Božko, my tě potřebujeme!!! S oroseným čelem jsme nakonec (pan profesor nechť nám to promine) „šutry” pojmenovaly a navzájem se ujišťovaly, že co není v hlavě, je v nohách. Vyhledávání informací v pavilonu se nám úžasně dařilo, ale právě když jsme byly v nejlepším, ozvalo se zlověstné: „Posledné tri minúty do konca!” Pořadatelé bez varování z avizovaných 90 minut „zrazu urobili“ 70. Než jsme si stihli sdělit své dojmy se spolužáky ze starší kategorie, byli jsme doslova nahnáni do auly na přednášku s poetickým názvem „Jak a proč se dívat pod zem” (… zkuste nás překvapit :)…). Věcné ceny jsme si sice nakonec neodnesly, ale i dnes týmový duch zvítězil nad hmotou. 

Lucie Endlová, kvarta B

 

První (domácí) část soutěže jsme poměrně hravě zvládli, takže jsme se v pátek 28. dubna mohli vydat na VŠB, kde probíhal zbytek soutěže Geologické kladívko. Hned druhý úkol, který jsme zde absolvovali, pro nás byl velkým oříškem (test a poznávačka hornin a minerálů), na kterém jsme ztratili spoustu bodů. Třetí úlohu jsme zvládli mnohem lépe a alespoň trochu jsme díky ní prošli rozsáhlé sbírky, které se v Geologickém pavilonu prof. Pošepného nacházejí. Následná přednáška nás příliš nezaujala, ale i přesto jsme se na ní něco (málo) zajímavého dozvěděli. Myslím, že můžu mluvit za všechny členy svého týmu, když řeknu, že soutěž jsme si velmi užili a rádi se jí zúčastníme i v příštím roce.

Kateřina Mikulková, sexta B

 

1683613490365.jpg