Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Kariérové poradenství na naší škole

Kariérové poradenství na naší školeDatum konání:
21.4.2023

Žáci naší školy mají mnoho možností, jak se seznámit s problematikou kariérového poradenství, ať už v hodinách VO nebo v ZSV, ale také prostřednictvím paní psycholožky Jitky Habrnalové, která nabízí individuální kariérové poradenství. Kontakty na ni najdete na webu školy v sekci školní poradenské pracoviště.

Dále vždy na konci školního roku v septimách a 3. ročníku probíhá přednáška výchovné poradkyně na téma vysoké školy, přihlášky na VŠ, přijímací řízení, odvolání atd. Na tuto přednášku navazuje aktivita pro rodiče, kde na prvních třídních schůzkách v maturitních ročnících jsou i oni seznámeni s tím, jak postupovat při výběru vysoké školy.

V tomto školním roce se podařilo zajistit i účast některých tříd (6.B a 3.C) na konferenci „Úspěšně do života“, kterou pořádalo 21. dubna 2023 SVČ Korunka. Konference se konala pod záštitou bývalého primátora Ing. Tomáše Macury, MBA. Studenti si mohli vybrat z několika workshopů se zaměřením na různá témata -  Finanční gramotnost, Jsi připraven na svou kariéru? Sebevědomí a odvaha udělat chybu, Dezinformace, Time management a mnoho dalších. Program pro studenty si kladl za cíl zlepšit orientaci v každodenním životě. Své vyhrazené místo měly i vysoké školy, konkrétně OU, VŠB-TUO a SLU, které studentům představily možnosti studia na jejich školách. Cílem konference je pomoci mladým lidem při vstupu do dospělého života.

Andrea Kantorová