Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Kulturně-historická exkurze do Paříže

Kulturně-historická exkurze do PařížeDatum konání:
15.9.2023

V druhém týdnu letošního školního roku jsme se zúčastnili exkurze do hlavního města Francie, do Paříže.

Naše cesta započala v pátek odpoledne u nádraží Ostrava-Svinov. V Praze se k nám připojil průvodce pan Václav. Po dvaceti hodinách strávených v autobuse jsme naše první kroky udělali v Quartier Latin, konkrétně v Jardin du Luxembourg. Pokračovali jsme dále k významným památkám, kostelům, bulvárům, Cathédrale Notre-Dame a Musée d´Orsay. Při cestě na nocleh jsme vyslechli historický výklad o památkách, které jsme z autobusu mohli zahlédnout např. Arc de Triomphe.

Druhý den jsme zrána dorazili do Défense, moderní čtvrti s mrakodrapy. Naše plány zkomplikovala akce a uzavření centra Paříže, proto jsme museli využít místní metro. Dojeli jsme k Tour Eiffel, kde se někteří z nás vydali na plavbu po řece Seině. Po obědě jsme navštívili Invalides, hrobku slavného Napoleona I., kde součástí komplexu bylo muzeum s předměty z válečných dějin Francie. Večer na nás čekal mrakodrap Montparnasse s výhledem na noční Paříž.

Třetí den jsme směřovali k nejvíce populárnímu symbolu Paříže a vystoupali nebo vyjeli výtahem na Tour Eiffel. Následně jsme pokračovali k jednomu z nejznámějších muzeí – Louvre, kde si každý mohl prohlédnout celou sbírku obrazů včetně toho nejslavnějšího od Leonarda da Vinciho - obraz Mona Lisa. K večeru jsme došli k bazilice Sacré – Coeur a čtvrti Place du Tertre s pouličními malíři.

Poslední den brzo ráno jsme zavítali do města Versailles. Zde jsme navštívili stejnojmenný zámek a jeho rozlehlé zahrady, zajezdili si na jízdních kolech a nakoupili typické francouzské potraviny na náměstí Marie Antoinette. Večer jsme nastoupili do autobusu a druhý den po obědě šťastně dorazili zpátky do Ostravy.

Myslím si, že všichni jsme si tento zájezd užili a vzpomínky v nás zůstanou navždy.

Jana Jackaninová, sexta A

 

 I přes to, že jsme ve Francii strávili pouhé 4 dny, stihli jsme navštívit nespočet památek, například Tour Eiffel, plavbu po Seině, Louvre, Versailles a mnoho dalších. I přes počáteční potíže jsme se nakonec dostali až na vrchol mrakodrapu Montparnasse. Měli jsme možnost konečně využít naši francouzštinu v praxi a blíže poznat život místních. Pan průvodce Václav dodal celé exkurzi tu správnou jiskru. Vřele doporučujeme nižším ročníkům v příštích letech.

Magdaléna Blahutová, septima A

 

Poprvé a bohužel naposled jsme se jako studentky oktávy podívaly se školou do Paříže. Už od prvních ranních chvil na nás dýchalo kouzlo tohoto nádherného města. A tento čarovný a nezapomenutelný pocit štěstí v nás trval po celou dobu exkurze. Sice jsme měly v nohách hodně kilometrů, ale vždy jsme měly za čím jít, ať už to byla samotná Tour Eiffel nebo jiné památky, jako Cathédrale Notre-Dame, zámek a zahrady ve Versailles… Úžasná byla i muzea Louvre a Musée d’Orsay. Třešničkou na pomyslném dortu byla vyhlídka na noční Paříž i s blikající Tour Eiffel z 56. patra mrakodrapu Montparnasse.

Amálie Kusinová, oktáva B