Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Logická olympiáda

Logická olympiádaDatum konání:
4.11.2022

Začněme čísly – v obou kategoriích B a C vyplnilo test domácího kola Logické olympiády 459 studentů našeho gymnázia.

Kategorii B řešilo v našem kraji 3 596 žáků a do krajského kola postoupilo pouze 60 z nich. Z našeho gymnázia postoupilo 5 studentek – Tereza Maléřová a Alena Marešová, obě ze 4.A, Lucie Endlová ze 4.B a Sabina Soldánová a Nikola Kotalová, obě ze 3.B.

Kategorii C řešilo v našem kraji 1 703 studentů středních škol. Do krajského kola postoupilo také 5 našich studentů – Jan Goj ze 2.C, Tereza Sýkorová ze 3.C, Jiří Lednický ze 7.B a dvě maturantky Karlína Žídková a Karolína Šindelářová ze 3.C.

Krajské kolo obou kategorií se konalo na krajském úřadu v Ostravě a skládalo se ze tří částí. Nejprve soutěžící řešili příklady a pak mohli získat další bonusové body při řešení obrázkových úloh a úloh s písmeny. Obě soutěžní kola byla velmi těžká – složit z „běhajících“ písmen různá slova a vybrat to, které mezi ně nepatří, už vyžaduje velkou představivost a koncentraci. A hra SET byla pro některé soutěžící zcela novou, takže její pravidla pochopili mnozí až v závěru.

A jak jsme dopadli?

V obou kategoriích se naši soutěžící umístili v polovině soutěžního pole a Terezka Maléřová ze 2. místa postoupila do finále, které se koná v 28. listopadu Praze.