Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Logická olympiáda 2021

Logická olympiáda 2021Datum konání:
5.11.2021

Logická olympiáda 2021

Jako každoročně i letos se naši studenti nižšího i vyššího gymnázia přihlásili do Logické olympiády. Opět jsme se umístili mezi prvními pěti školami v České republice  s nejvíce registracemi v kategorii B (nižší gymnázium).

Domácí kola jednotlivých kategorií proběhla v říjnu a z nich se určili  semifinalisté pro kola krajská. Naše gymnázium mělo 4 soutěžící v kategorii B – Terezku Maléřovou,  Tomáše Škubalu a Jiřího Horáka – všechny ze 3.A a Ondřeje Plačka ze 3.B.  Anička Kuchařová ze 7.A soutěžila v kategorii C.

V pátek 5. listopadu proběhla krajská kola již 14. ročníku Logické olympiády. Na rozdíl od loňského roku je pro soutěžící letos připravil tým organizátorů z Mensy Česká republika opět v prezenční formě. Mohla tedy probíhat v atmosféře, kterou v online prostředí nelze zažít.

Už z výsledků školního kola jsme měli jako ,,žhavého“ kandidáta na postup do finále kat. B  Terezku Maléřovou. Ta skutečně ze 4. místa z 55 soutěžících v krajském kole postupuje do celostátního finále, které se uskuteční v Praze v Míčovně Pražského hradu 29. listopadu. Budeme jí moc držet palce.

V kategorii C se Anička umístila uprostřed soutěžního pole 52 soutěžících. Děkujeme za reprezentaci školy.

A jak viděly  krajská kola naše finalistky?

Tereza Maléřová, 3.A

V pátek 5. listopadu jsem se společně s několika dalšími žáky naší školy zúčastnila krajského kola logické olympiády, které se konalo v aule UA2 na VŠB. Po registraci a pár slovech úvodem jsme se pustili do řešení testu. Ten měl celkem dvě části. Zatímco organizátoři opravovali naše odpovědi, my jsme hráli zábavné logické hry. Poté na nás čekalo vyhlášení soutěžících postupujících do finále, které se uskuteční v Míčovně Pražského hradu na konci listopadu. Kvůli pandemii  bohužel letos na soutěži nebyla dovolena přítomnost rodičů a pedagogů v průběhu testu. I přes některá omezení jsem si den velmi užila.

 

 A.     Kuchařová, 7.A

 Kvůli covidové  situaci tento rok bohužel nebylo pro účastníky žádné občerstvení a museli jsme mít po celou dobu nasazené respirátory, ale jinak soutěž probíhala stejně jako předešlé roky. Krajské kolo probíhalo ve 3 kolech - písemná část, promítaná část a nakonec hry. Mně osobně se nejvíc líbila promítaná část, kde je na každou úlohu omezený počet sekund. Soutěž bych určitě doporučila všem, kteří si chtějí procvičit a otestovat rychlost a logické myšlení - navíc můžete získat hodnotné ceny.

 

Děkujeme všem soutěžícím za reprezentaci školy. 

Mgr. Květoslava Siváková