Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Matematický klokan 2023

Matematický klokan 2023Datum konání:
17.3.2023

Tradiční soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN se letos konala hned po jarních prázdninách 17. března. V ní soutěžící každoročně řeší zajímavé matematické úlohy a volí jednu z možných odpovědí. Na vypracování odpovědí mají hodinu času. Pro žáky středních škol je tento čas prodloužen na 75 minut.
Úlohy jsou podle obtížnosti bodovány třemi až pěti body a za nesprávně vyřešený úkol se jeden bod odečítá.

Na naší škole účastníci řešili úkoly ve čtyřech kategoriích: Benjamín (6. - 7. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií), Kadet (8. - 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Soutěže se účastnilo 278 žáků školy.

V jednotlivých kategoriích ve školním kole byli nejlepší:
Benjamin Tereza Volná ze Sekundy B
Kadet Štěpán Martiník z Tercie B
Junior Vít Musálek z 2.C
Student Dorota Saviola ze 4.C

Gratulujeme!

Budeme čekat na výsledné tabulky za všechny krajské školy a doufáme, že naši žáci získají i dobré umístění.