Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Matematický klokan 2024

Matematický klokan 2024Datum konání:
22.3.2024

Tradiční soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN se letos konala hned po jarních prázdninách 22. března. V ní soutěžící každoročně řeší zajímavé matematické úlohy a volí jednu z možných odpovědí. Na vypracování odpovědí mají hodinu času. Pro žáky středních škol je tento čas prodloužen na 75 minut. Úlohy jsou podle obtížnosti bodovány třemi až pěti body a za nesprávně vyřešený úkol se jeden bod odečítá.
Na naší škole účastníci řešili úkoly ve čtyřech kategoriích: Benjamin (6.-7. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií), Kadet (8.-9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií), Junior (1.-2. ročník SŠ) a Student (3.-4. ročník SŠ). Soutěže se účastnilo 279 žáků školy.
V jednotlivých kategoriích ve školním kole byli nejlepší:
Benjamin Pavel Repaň z primy A
Kadet Štěpán Martiník z kvarty A
Junior Alena Marešová z kvinty A
Student Jan Goj ze 3.C
Gratulujeme!
Budeme čekat na výsledné tabulky za všechny školy v okrese a doufáme, že naši žáci získají dobré umístění.