Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Náboj Junior 2023

Náboj Junior 2023Datum konání:
24.11.2023

V pátek 24. 11. 2023 se na naší škole pořádal další ročník matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Soutěž je určena pro čtyřčlenné týmy složené ze žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků nižšího gymnázia.

Soutěžící mají za cíl během 120 minut vyřešit co nejvíce úloh, na které mnohokrát nestačí pouze znalosti získané během standardních hodin fyziky či matematiky. Pro úspěch je důležitá taktéž týmová spolupráce a trocha kreativity a důvtipu.

Každý tým na začátku soutěže obdrží 6 příkladů a po úspěšném vyřešení některého z nich dostane zadání další úlohy. Postupně se úkoly stávají čím dál tím obtížnější a letos se ani jednomu z 29 týmů nepodařilo vyřešit celou sadu 42 úloh.

Studenti si letos mohli zasoutěžit s vrstevníky z několika zemí Evropy. Do Náboje Junior se zapojilo například Slovensko, Polsko, ale i Španělsko, Nizozemsko či Chorvatsko.

Oběma týmům z našeho gymnázia se v soutěži vedlo velice dobře. Na třetím místě se umístil tým ve složení: Richard Švec, František Šebesta, Ondřej Nováček, Matyáš Martin Pavliska (všichni z kvarty B) a krásné šesté místo obsadil tým ve složení: Štěpán Martiník, Jan Pchálek, Matúš Kliment a Jakub Kolarz (z kvarty A). Vítězné týmy si domů odnesly i hodnotné ceny.