Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Pozvánka na filmový festival Jeden svět 2023

Pozvánka na filmový festival Jeden svět 2023Datum konání:
23.3.2023
Datum ukončení:
31.3.2023

Do Ostravy se sjedou novináři, politologové, psychologové, zástupci neziskových organizací i filmové štáby. Filmový festival dokumentárních filmů Jeden svět není pouze o promítaných snímcích, ale právě díky hostům mají diváci možnost podívat se na témata v širších souvislostech. V letošním roce festival nabídne 31 projekcí a přivítá více jak 25 hostů, kteří rozhodně mají k tématům co říci. Dvacátý pátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Ostravě odstartuje už ve čtvrtek 23. března a potrvá do 31. března 2023.

 

Studenti našeho gymnázia se i letos zapojí a budou mít možnost v rámci školy navštívit dvě filmové projekce.

První film se jmenuje Překonat temnotu. Film dokumentuje ruskou invazi na několika místech Ukrajiny, která trpí pod agresí nesmyslné války. Na příbězích běžných lidí snímek ilustruje nejen každodenní válečné problémy velké části obyvatelstva Ukrajiny, ale i hloubku jejich odhodlání.

https://www.jedensvet.cz/filmy/50656-prekonat-temnotu

 

Druhý film se jmenuje Iluze hojnosti.  Máxima, Berta a Carolina jsou latinskoamerické aktivistky. Neúnavně bojují proti brutálním způsobům, které nadnárodní společnosti uplatňují vůči přírodě a původním obyvatelům v Peru, Hondurasu a Brazílii.

https://www.jedensvet.cz/filmy/49252-iluze-hojnosti

 

Rozpis akce:

Studenti vyššího gymnázia (kromě maturantů) - v úterý 28.3., sraz 7:45 před DK Poklad, návrat na 4. vyučovací hodinu, ranní semináře odpadají, film Překonat temnotu

Studenti společenskovědních seminářů 7.A, 7.B, 3.C, 8.A, 8.B, 4.C - ve středu 29.3. 2023 v KD Poklad, sraz v 13:45 před KD Poklad, film Iluze hojnosti