Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Přednáška o politologii

Přednáška o politologiiDatum konání:
10.11.2021

Dne 10. 11. 2021 se na naší škole pořádala přednáška o politologii. Přednáška byla vedena politologem Davidem Březinou, který nám během jedné vyučovací hodiny objasnil, co se vůbec pod pojmem „politologie“ skrývá, jaké jsou rozdíly mezi levicovými a pravicovými politickými stranami a která hnutí pod ně můžeme zařadit.
V druhé polovině přednášky jsme byli rozděleni do několika skupin a podle zadaných kritérií (Strana zelených, dále zástupci levicových a pravicových stran) jsme měli za úkol vypracovat svůj vlastní volební program a následně jej prezentovat před spolužáky. Po skončení prezentací týmů jsme diskutovali o tom, kterou stranu bychom s daným programem v reálné situaci nejspíše zvolili. S většinovým počtem hlasů by mezi studenty zvítězila Strana zelených, propagující výstavbu zelených ploch, jako jsou parky, nebo používání dopravních prostředků na elektrický pohon.
Všichni jsme si přednášku užili a taktéž si myslím, že byla pro nás velice přínosná a usnadnila nám úvod do studia politologie.