Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Seminaristé navštívili LEGIOVLAK

Seminaristé navštívili LEGIOVLAKDatum konání:
4.10.2021

Studenti seminářů moderních dějin z oktáv a čtvrtého ročníku navštívili unikátní výstavní expozici na kolejích. Legiovlak je letitým projektem Československé obce legionářské, jehož výsledkem je věrná replika vlaku z období let 1918–1920. V těchto letech v Rusku probíhaly válečné operace československých legií na transibiřské magistrále. Vlak je přistaven na nádraží v Ostravě-Svinově do 10. října 2021. Zájemci z řad studentů aučitelů mohou expozici navštívit jakýkoliv den individuálně. Velice to všem milovníkům moderní historie doporučujeme!

Odborný výklad poskytl našim studentům průvodci v replikách legionářských uniforem, provedli nás jednotlivými vagony, vylíčili historii československých legií, zaměřili se hlavně na Českou družinu a boje i anabázi ruských legionářů, popisovali každodenní strasti a starosti našich vojáků na daleké Sibiři i jejich roli v ruské občanské válce. Velice sugestivní prohlídka studentům umožnila si v reálných parametrech představit, v jakých stísněných poměrech a s jakým vybavením se naše vojsko po několik let pohybovalo po transsibiřské dráze.

Bližší informace o jednotlivých zastávkách Legiovlaku, virtuální prohlídku i fotografie naleznete ZDE

Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma a to i díky podpoře Ministerstva obrany ČR, Ministerstva dopravy ČR, Českých drah a. s., SŽDC, ČD Cargo a. s. a dalších partnerů

Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak
Legiovlak