Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Simulace Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

Simulace Zastupitelstva Moravskoslezského krajeDatum konání:
25.10.2023

Ve středu 25. října se pět studentů našeho gymnázia zúčastnilo politické simulace Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Akce byla uskutečněna organizací Mladí Demokraté s pomocí náměstka hejtmana kraje, pana Unucky. Program začínal v devět hodin v sále krajského zastupitelstva. Proběhly dvě přednášky, diskuze o expanzi letiště Ostrava a o rozvoji tzv. vodíkových údolí. Hlavní části programu, tedy samotné politické simulace, se zúčastnilo kolem čtyřiceti studentů z Moravskoslezského kraje.

Účastníci si měli předem vybrat, jakou politickou stranu by chtěli v debatě zastupovat. Ti výřečnější a argumentačně zdatnější měli možnost vyhrát svými postřehy a charismatem zdarma exkurzi do Evropského parlamentu v Bruselu nebo ve Štrasburku a hmotné ceny v podobě knih.

Z našich studentů se naneštěstí na expedici nedostal nikdo, nejblíže tomu byl student primy A, Antonín Malík, který svými argumentačními schopnostmi a trefnými poznámkami ohromil nejen porotce, ale i samotné účastníky debaty. Bohužel je Tonda zatím moc mladý na to, aby mohl na exkurzi jet, ale i tak jemu a všem dalším zapáleným debatérům přejeme hodně úspěchů do dalších let.