Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Školní zájezd do Německa

Školní zájezd do NěmeckaDatum konání:
14.4.2024
Datum ukončení:
19.4.2024

Školní zájezd do Německa

Naše cesta poznávání sousední země proběhla od 14. do 19. 4. a začala na severu, na ostrově Rujana (Rügen). Prvním zastavením bylo nejsevernější místo ostrova - mys Arkona, který se nachází 45 m nad hladinou moře. Poté jsme navštívili trajektový přístav a hospodářsky nejvýznamnější středisko Rujány (zpracování ryb, těžba křídy) – Sassnitz a užili jsme si okružní plavbu parníkem kolem křídových útesů severně od města. Po projížďce jsme přejeli do nejznámějšího letoviska Rujany - lázní Binz s nádhernou širokou pláží.

Na druhý den jsme vyrazili směrem k Berlínu. Navštívili jsme Haus der Wannseekonferenz, místo, kde se roku 1942 konala smutně proslulá schůzka ve věci konečného řešení židovské otázky. Potom jsme jeli do nedalekého města Postupim a také se prošli parkem u honosného barokního zámku Sanssouci.

Poslední dva dny patřily Berlínu. Navštívili jsme mnoho krásných a památných míst: Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie, Alexanderplatz, Říšský sněm – Reichstag, Brandenburger Tor, Památník holocaustu, televizní věž Fernsehturm, DDR Museum a mnoho dalšího.   

Program byl velmi pestrý, počasí nám přálo a věřím, že si školní zájezd všichni užili!

Více fotek a videí najdete na školním instagramu gyohavl_official.