Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Studenti kvart v Bezručově Opavě

Studenti kvart v Bezručově OpavěDatum konání:
8.11.2023

Na cestu do Opavy jsme si vybrali opravdu překrásný a slunečný podzimní den. Úchvatná byla už cesta do Památníku Petra Bezruče, vedoucí od nádraží parkem, který byl založen na základech bývalých hradeb obepínajících celé město. V tuto roční dobu hrál park všemi barvami.

V Památníku Petra Bezruče na nás čekala kreativní dílna zaměřená na přírodní lyriku našeho regionálního básníka, který miloval přírodu a do velmi vysokého věku podnikal výlety do přírody, dokonce i na Lysou horu ( pozn. - výstup prý nikdy netrval déle než tři hodiny).

Zábavnou součástí exkurze bylo zajisté seznámení s překlady básně Maryčka Magdonova do jiných jazyků, včetně esperanta, romštiny či Braillova písma. Z krátké, tajně pořízené nahrávky rozhovoru Petra Bezruče s jeho sekretářkou jsme brzy vypozorovali, že básník měl až do konce svého života specifický smysl pro humor. Na závěr workshopu si studenti mohli z nejrůznějších materiálů vytvořit i svou vlastní knihu – a do „výroby“ se vrhli skutečně s nečekanou vervou a kreativitou.

Kvarta B si exkurzi prodloužila ještě návštěvou místní historické dominanty města – věže Hlásky. Výhled z ní byl skutečně velkolepý, umocněný navíc nádherným slunečným počasím...

Barbora Arvai a Lukáš Bárta