Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > TED Ed na naší škole

TED Ed na naší školeDatum konání:
15.9.2023

TED je nezisková online platforma, jejímž cílem je šířit a sdílet myšlenky, nápady, názory a zkušenosti prostřednictvím prezentací. Celý projekt začal v roce 1984, kdy se na konferenci v Kalifornii sešli lídři z oborů technologie, zábavního průmyslu a designu a prezentovali publiku své myšlenky. V roce 2002 se každoročně konané konference přetavily do neziskového portálu, který sdružuje lidi z celého světa a zdarma jsou na něm k dispozici záznamy realizovaných TED Talk Events. Komunikačním nástrojem je angličtina a v současné době vzniká také velmi početná španělská skupina.

Naše škola se v srpnu 2022 zapojila do projektu Ted Ed zaměřeného na vzdělávání a pro studenty vyššího gymnázia realizovala první TED Ed Talks Day. V průběhu pěti vyučovacích hodin každý student zhlédl pět studentských prezentací doplněných oficiálními TED Talks na dané téma. Mezi
prezentujícími byli i rodilá mluvčí Gwen z Filipín a absolvent naší školy Max Mrštík, toho času student medicíny. Prezentace byly realizovány v anglickém a jedna ve španělském jazyce.

Děkuji všem studentům i učitelům, kteří se na přípravě programu podíleli a věřím, že na 15. září 2023 společně navážeme v dalších ročnících.