Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Účast dvou žáků ve finále soutěže Office Arena 2023

Účast dvou žáků ve finále soutěže Office Arena 2023Datum konání:
10.5.2023

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií.

Soutěž proběhla na naší škole ve formě školního kola, kterého se zúčastnilo 7 studentů v kategorii A (NG) a 10 studentů v kategorii B (VG). Do krajského kola poté postoupili z každé kategorie 2 studenti. V kategorii A postoupily Tereza Volná (2.B) a Kateřina Martiníková (4.B), v kategorii B postoupili Ondřej Wojtovič (6.B) a Jiří Kolomazník (7.A).

Krajské kolo především v Moravskoslezském kraji mělo vysokou úroveň, přesto Kateřina Martiníková získala 2. místo a Ondřej Wojtovič s Jiřím Kolomazníkem získali 1. a 2. místo a postoupili do celostátního finále soutěže.

Finalisté se i letos sešli osobně v budově Microsoft ČR v Praze. Jako obvykle nebylo rozhodování vůbec snadné, porota se pěkně zapotila. Všechny práce byly vyrovnané a výkony přednášejících vynikající.

Ondřej Wojtovič a Jiří Kolomazník obsadili 4. – 14. místo, oba také absolvovali úspěšně testování z mezinárodní certifikace MOS (Microsoft OfficeSpecialist v anglickém jazyce).

Doufáme, že si studenti finále užili, odnesli si zajímavé zkušenosti a také se poučili, čeho se v příštím ročníku soutěže vyvarovat.

Gratulujeme k účasti ve finále a složení certifikátu!