Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Úspěch studentek ve výtvarné soutěži Omalovánky v přírodě

Úspěch studentek ve výtvarné soutěži Omalovánky v příroděDatum konání:
24.6.2024

Odbor životního prostředí a zemědělství za současné podpory projektu LIFE Coala vyhlásil pro letošní rok netradiční výtvarnou soutěž na téma Omalovánky z přírody, které se zúčastnilo se svými pracemi také několik studentů a studentek naší školy. Jejich úkolem bylo vymyslet a nakreslit omalovánku zaměřenou na životní prostředí, přírodu, zvířata, odpady, vodu apod., která bude určena pro menší děti.

Výsledná publikace, kterou Moravskoslezský kraj vydal, obsahuje celkem 22 omalovánek od 23 autorů. Z naší školy byly zařazeny práce hned tří studentek z tercie A. Jsou to:

Klára Káňová

Timea Tsameti

Adéla Trembačová

Dívky jako ocenění z krajského úřadu převzaly tašky plné krásných, ale i užitečných cen. Tímto jim děkujeme a gratulujeme k úspěchu.

Hlavním cílem omalovánek je nabádat děti k ochraně životního prostředí zábavnou a inspirující formou. Publikace bude sloužit hlavně jako prezentační předmět, dostanou ji také mateřské a základní školy, zdravotní a sociální zařízení. Zdarma je rovněž ke stáhnutí na webu kraje nebo odkazu níže.

https://www.msk.cz/assets/temata/zivotni_prostredi/omalovanky-z-prirody.pdf