Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Úspěch v celostátním kole dějepisné olympiády 2023

Úspěch v celostátním kole dějepisné olympiády 2023Datum konání:
11.6.2023
Datum ukončení:
15.6.2023

Na koci března se dva naši žáci úspěšně zúčastnili 52. ročníku krajského kola Dějepisné olympiády na téma Rozdělený svět a Československo v něm (1945-1992).

Tomáš Tulach z 4.A obsadil 3. místo a Matyáš Janáček z 3.C dokonce 2. místo. Dlouho jsme čekali, zda žáci postoupí i do ústředního kola, což se nakonec potvrdilo. V termínu od 11. do 15. června 2023 naši školu reprezentovali i v ústředním (celostátním) kole, které se odehrálo v Hradci Králové. Matyáš Janáček se umístil ve vyšší kategorii na 6. místě z 24 finalistů. Tomáš Tulach skončil v nižší kategorii na 18. místě z 27 finalistů.

Oběma žákům, gratulujeme a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy!

 

Bylo nám velkou ctí reprezentovat naši školu v celostátním kole dějepisné olympiády v obou možných kategoriích. Letošní téma bylo „Rozdělený svět a Československo v něm 1945-1992“ (světové a československé události v době studené války). V rámci ústředního kola jsme psali závěrečný test a prezentovali naše písemné práce (Jan Král, podepsal jsem Chartu a Sametová revoluce v Ostravě) před odbornou komisí.

Kromě toho pořadatelé olympiády, pedagogové Katedry pomocných věd historických a archivnictví Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, připravili všem účastníkům doprovodný program, který se skládal z odborných přednášek, odborné prohlídky hradeckých socialistických architektonických památek (paneláků), exkurze do Pardubic a do Institutu Paměti národa.

Jsme moc rádi, že jsme se tohoto kola mohli účastnit, protože nám tato zkušenost přinesla spoustu zkušeností, znalostí a kontaktů se studenty po celé České republice.

Matyáš Janáček, 3.C