Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Vamos a comer

Vamos a comerDatum konání:
9.6.2023

Po několikaleté pauze způsobené pandemií jsme se v pátek 9. 6. rozhodli opět uspořádat soutěž v přípravě španělských a jihoamerických pokrmů nazvanou Vamos a comer. Vzhledem k tomu, že hlavní náplní této akce je především ochutnávka rozličných kulinářských výtvorů, asi úplně nepřekvapí, že všechny dosavadní ročníky byly vždy velmi úspěšné a často mezi nás zavítali i absolventi. O to větší radost jsme měli z toho, že zájem o soutěž mezi studenty stále trvá, letos se zapojilo hned dvanáct dvou až tříčlenných týmů, které nás naprosto zaskočily kvalitou, autentičností a pestrostí představovaných jídel a nápojů. Netušili jsme, kolik kuchařských talentů se mezi žáky skrývá.

Během degustace spojené s krátkým popisem každého pokrmu jsme tak cestovali napříč Španělskem, zavítali jsme i do Kolumbie či Mexika. Nechybělo andaluské gazpacho, tradiční vánoční turrón či slavné chilli con carne podávané v kukuřičné tortille. Rozhodnout o vítězích bylo téměř nemožné, do hlasování se zapojili jak samotní soutěžící, tak vyučující. Zde jsou konečné výsledky:

1.místo – Kristýna Prášilová a Karolína Vládíková (5.B)

2.místo – Matěj Pokluda a Ondřej Juchelka (3.B)

3.místo – Dalibor Kvita, Eliška Obdržálková (3.C) a Michal Marek (2.C)

 

Troufáme si ale tvrdit, že bez  ohledu na finální pořadí jsme si všichni tuto aktivitu opravdu užili a už teď se těšíme na další ročník.

 

PK ŠJ