Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Webinář Moc bezmocných a Příběhy bezpráví na naší škole

Webinář Moc bezmocných a Příběhy bezpráví na naší školeDatum konání:
19.11.2020

V listopadu letošního školního roku se i běhen distanční výuky zapojila naše předmětová komise do zajímavých projektů.

19. 11. proběhl během distanční výuky webinář Moc bezmocných pořádaný Knihovou Václava Havla. Kurzu se účastnili žáci semináře moderních dějin v maturitních ročnících. Žáci měli možnost se velmi interaktivně seznámit s nejznámější esejí Václava Havla, pochopit dějinný kontext, v němž text vznikl a seznámit se s nejdůležitějšími tématy tohoto díla.

Dále během celého listopadu probíhal projekt Příběhy bezpráví, do kterého se každoročně zapojujeme. V současné situaci projekt probíhal online. Žáci měli možnost z pohodlí domova se připojit na jednotlivé online besedy. Letošním tématem byla MÉDIA A TOTALITA (nezávislost médií a vliv médií na společnost). Online moderovaných osob se účastnili např. I. Binar, P. Blažek, Š. Pánek nebo J. Ruml.

Za předmětovou komisi dějepisu Andrea Kantorová