Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Workhop audiovizuální tvorby na opavské univerzitě

Workhop audiovizuální tvorby na opavské univerzitěDatum konání:
2.11.2022

Studenti třídy 3.C se 2. listopadu 2022 zúčastnili kreativní akce na katedře audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě. V moderních studiích, kinosále a učebnách je čekala série projekcí dokumentárních filmů a tvůrčí audiovizuální workshopy. Po uvítání a seznámení s programem celého dopoledne, které obstarala dobrá duše a hybatelka tohoto oboru Monika Horsáková, se studenti rozdělili do několika skupin a postupně prošli těmito dílnami:

I. Poezie není sprosté slovo - Monika Horsáková, Pavel Hruška
– projekce vizualizací básní současné poezie a debata která se zaměřila na otázky, zda lze poezii interpretovat filmově, jak probíhá natáčení a zda ztvárnění básní pomohlo tvůrcům překonat strach z poezie.

II. Historie je bitevní pole současnosti - Monika Horsáková
- projekce filmů s historickou tematikou, které vznikly na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, diskuse o tom, jak snímky a cykly vznikají, proč má smysl natáčet rozhovory s pamětníky historických událostí nebo jak filmy využít ve vzdělávání. 

III. Tvůrčí dílny - tvorba fotogramů v temné komoře, natáčení podcastů a zkouška jednotlivých pozic členů štábu v televizním studiu, plastelínová animace v ateliéru.

Netradiční akce zaměřená na tvůrčí činnost sklidila u studentů zasloužené ovace a pochvaly ochotným a vstřícným organizátorům, domů si každý odnesl také svůj vlastní fotogram (nyní většina z nich ke zhlédnutí na central nástěnce v naší domovské třídě) a časem si spolužáci mohli také vyslechnout natočené podcasty a podívat se na natočené sekvence z televizního studia.