Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Workshop na VŠCHT

Workshop na VŠCHTDatum konání:
20.10.2021

Ve středu 20. října jsme byli pozváni na celodenní program Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Velice rádi jsme pozvání přijali. Náš ranní vlak vyjížděl z nádraží Ostrava-Svinov již ve 4:53. Cesta trvala necelé čtyři a půl hodiny. 

Po příjezdu do cíle jsme si zakoupili jízdenky na pražské metro a o chvilku později jsme se ocitli před budovou VŠCHT. Na první pohled nenápadná budova nás během dne opravdu překvapila. Studenti nás dovedli do sklepního sálu zvaného Uhelna. Zde byla pro nás připravena přednáška o autorských právech, která nás poučila o etickém a hlavně právně nezávadném tvoření budoucích prací. 

Poté jsme se zúčastnili workshopu Ekonomika v chemii, při němž bylo potřeba využít schopnosti týmové spolupráce. Ať už jsme do Prahy přijeli z Ostravy, Plzně či například Hradce Králové, spojili jsme síly a pustili jsme se do plnění zadaných úkolů. Téma workshopu bylo Spojení firem a jeho vliv na světový trh.

Dále nás čekaly tři laboratorní bloky. V laboratořích školy jsme se rychle zorientovali. Užili jsme si řadu demonstrací chemických reakcí a vyzkoušeli si i nemálo pokusů, od zmizení gumového medvídka v chlorečnanu draselném  po ochutnávání piškotů zmražených pomocí tekutého dusíku. 

Jako poslední část našeho chemického dne nás čekal workshop s tematikou autorských práv, abychom si zopakovali vědomosti nabyté z rána.

Poté jsme se již s VŠCHT rozloučili a vyrazili domů. I přes ne tak úplně bezproblémovou a hladce probíhající zpáteční cestu jsme se všichni v pořádku vrátili do Ostravy.

Tento náročný, ale novými zkušenostmi nabitý den nás obohatil nejen o nespočet nových vědomostí, ale i o vzpomínky na vtipné chvíle v laboratořích. Kdo ví, třeba se jednou podíváme zpět již jako studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.  

 

IMG_2625 (1).JPG