Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Žáci Sekundy B navštívili centrum IdeaHUB

Žáci Sekundy B navštívili centrum IdeaHUBDatum konání:
30.11.2022

Dne 30. 11. 2022 jsme dopoledne využili k návštěvě sdíleného vývojového centra IdeaHub sídlícího v Moravskoslezském inovačním centru Ostrava, a.s.

V úvodu nám Ing. Dostál řekl základní informace o firmě IdeaHub, která úzce spolupracuje s místními komerčními společnostmi v oblastech vývoje nových výrobků i moderních technologií. IdeaHub je primárně určen pro vytvoření komunity kreativních lidí a jejich práci na vývojových technických projektech.

Následovala komentovaná prohlídka prototypových dílen, kde si členové centra tvoří svá konstrukční řešení při práci na projektech v oblastech mechaniky, mechatroniky, elektroniky a naučí se pracovat s moderními výrobními technologiemi.

Ve skupinkách jsme si prohlédli:

1.    Aditivní technologie zpracování 3D dat a 3D tisk, skenování, laserové řezání a gravírování. Viděli jsme výrobky z různých materiálů, např. dřeva, dýhy, papíru, plastů, plexiskla, kůže.

2.    Pneumatické systémy s praktickými ukázkami na výukových stolech. Stoly jsou vybaveny kompresory a veškerými součástkami běžnými v průmyslové automatizaci, jako jsou senzory, spínače, válce, rozbočovače, regulátory a řídící elektronika. Sami jsme sestavili obvody podle technického výkresu.

3. Robotické pracoviště. Viděli jsme ukázku kolaborativní robotiky, ovládání mobilního výukového robota ROBOTINO (mobilní stroj s autonomní orientací, navigací, rozpoznáváním překážek a vyhýbání se jim).

 

Zuzana Hrušková