Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Český jazyk a literatura > Oslavy 45. výročí založení GOH vyvrcholily divadelní akademií

Oslavy 45. výročí založení GOH vyvrcholily divadelní akademiíDatum konání:
3.11.2017

V pátek 3. listopadu 2017 se v rámci vrcholících oslav 45. výročí založení gymnázia uskutečnila divadelní akademie v Kulturním domě Akord. A to v podobě hned dvou rozsáhlých představení - dopoledního pro současné studenty a pedagogy GOH a večerního pro širokou veřejnost.

Divákům jsme se snažili nabídnout co nejpestřejší program a věříme, že se nám to podařilo. V průběhu více než dvouhodinové revue se na jevišti vystřídaly nejrůznější formy umění. Nechyběl sborový ani sólový zpěv, komorní hra na kytary a ukulele, hlasité decibely současných školních kapel, moderní tanec, působivá závěsná akrobacie či historický šerm, stejně jako ukázka našeho tradičního anglického divadla. Celou akademií pak průběžně procházela divadelní hra "Faust v pětačtyřiceti", kterou pro tuto příležitost sepsal a zrežíroval Lukáš Bárta a do hlavních rolí obsadil jednak pedagogy GOH, jednak členy ostravské Bezejmenné skupiny, která na jaře příštího roku oslaví deset let od svého založení - a to už je také hezké výročí. Všichni herci se svých úloh zhostili s maximálním nasazením a vysloužili si za to skutečně bouřlivý aplaus publika.

Věříme, že naše publikum bylo se školní akademií spokojeno stejně jako my, kteří jsme po celou dobu drželi palce vzadu v zákulisí.

Děkujeme všem účinkujícím i hostům za nezapomenutelné společné zážitky!

organizátoři akademie z řad PK ČJ

Představení v Kulturním domě Akord