Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Adaptační dny 2020

Adaptační dny 2020Datum konání:
2.9.2020
Datum ukončení:
4.9.2020

Letošní adaptační kurz, stejně jako začátek školního roku, probíhal netradičně. Místo tří adaptačních dnů na horách byly pro studenty prim a prvního ročníku připraveny dva dny, ve kterých jsme zrealizovali hlavní aktivity kurzu.

První adaptační den se studenty prim nám nepřálo počasí. Celý den pršelo, a tak musely být veškeré aktivity přesunuty do tříd a do tělocvičny. Na radosti z her a poznávání nových přátel to ale nic nezměnilo. Den jsme si protáhli do večerních hodin. Zvládli jsme seznamovací a komunikační hry, trochu jsme si zasoutěžili, vytvořili chartu třídy a nachystali návrh kooperativní malby. Na závěr dne pro nás kuchařky ve školní jídelně připravily výbornou večeři.

Druhý den jsme v rámci stmelování kolektivu vyrazili na jednodenní výlet do Kunčic pod Ondřejníkem. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli pěší túru na Čeladnou zakončit dováděním na bobové dráze.

Také studenti prvního ročníku prožili první dny nového školního roku netradičně. Tentokrát nás počasí nezradilo a veškeré aktivity mohly proběhnout venku v areálu školy. Kromě seznamovacích her jsme vytvořili živou abecedu, zvládli prolézačku, zasoutěžili v hledání písmen i hádání jmen a pobavili se při jednosměrné komunikaci.

Následující den naši fyzičku prověřila pěší túra na Solárku.

Cílem adaptační dní bylo vytvořit základy nových kolektivů a kamarádských pout, poznat se navzájem a připravit se na společné následující roky, což se nám všem, doufám, podařilo.

Mgr. Jarmila Kučerová