Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Badatelské aktivity pro žáky ostravských základních škol

Badatelské aktivity pro žáky ostravských základních školDatum konání:
25.9.2020

V pátek 25. 9. 2020 v odpoledních až večerních hodinách proběhla v rámci projektu Talentmanagement akce pro žáky základních škol, a sice badatelské aktivity z oblasti přírodních věd.

Nadaní žáci se svými učiteli měli možnost vyzkoušet si badatelské úlohy z oblasti, které pro ně připravili učitelé Gymnázia Olgy Havlové. Zároveň se účastníci podívali do odborných učeben, mohli si vyzkoušet moderní měřící systémy, práci s termokamerou, laserem a dalšími pomůckami. Hlavním nepřítelem badatelského večera bylo počasí, které nám zabránilo v pozorování hvězdné oblohy. I přes tuto skutečnost všichni účastníci odcházeli s dobrým pocitem, že večer strávený badatelskou aktivitou byl příjemným rozptýlením v době koronavirové. Každý účastník si také odnesl drobný dárek. Celá akce proběhla s finanční podporou města Ostravy.

Peněžní prostředky čerpáme z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu zejména v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy pro rok 2020 a 1. čtvrtletí 2021.