Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Fyzika > Turnaj mladých fyziků (březen 2021)

Turnaj mladých fyziků (březen 2021)Datum konání:
16.3.2021

Celá naše cesta soutěží začala v září vyhlášením nového ročníku turnaje mladých fyziků a zveřejněním zadání povinných úloh. Rozhodli jsme se v rámci fyzikálního semináře zapojit a získat více zkušeností s fyzikou v praxi. Bohužel nás do měsíce zastihla celosvětová pandemie covid-19, a tak jsme museli s experimenty pokračovat v domácím prostředí, což nás značně omezilo. Nicméně ani za těchto podmínek jsme to nevzdali a podařilo se nám postoupit do regionálního kola.

I toto kolo provázely covidové komplikace, protože probíhalo v přísném lockdownu. Museli jsme si poradit se zadáním úloh, které by za normálních okolností vyžadovaly přístroje, které se v domácích podmínkách běžně nevyskytují. Přesto jsme pokračovali, a nakonec jsme se v úterý 16. 03. 2021 zúčastnili regionálního kola turnaje mladých fyziků.

Po nekonečných deseti hodinách sezení u počítače a šesti fyzbojích jsme se konečně dozvěděli výsledky. V regionálním kole turnaje mladých fyziků jsme se umístili jakožto úspěšní řešitele na druhém místě. Nabídnutou účast v ústředním (celostátním) kole jsme odmítli, protože se v rámci epidemiologických opatření nemůžeme společně scházet a dostatečně se připravit na další souboje v rámci fyzikálního turnaje. Materiál a pomůcky pro experimenty nám byly poskytnuty s finanční podporou města Ostravy.

Peněžní prostředky čerpáme z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu zejména v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy pro rok 2020 a 1. čtvrtletí 2021.

Adléta Nerudová a tým „Čokoláda a továrna na Karlíka“