Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Informatika > 6. místo v ústředním kole Bobříka informatiky kategorii Senior

6. místo v ústředním kole Bobříka informatiky kategorii SeniorDatum konání:
28.1.2020

V úterý 28. ledna 2020 se konalo ústřední kolo Bobříka informatiky kategorie Senior. Bystří žáci se zájmem o svět technologií usedli ve 14 školách různých krajů k počítačům, aby odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Po ukončení online testu náš student Oktávy A Marek Prudil viděl na obrazovce, že získal 228 bodů z 240 možných. Díky tomu v krajské výsledkové listině figuruje Markovo jméno na 2. místě. Vítěz Moravskoslezského kraje měl stejný počet bodů, avšak ukončil test o 7 vteřin dříve. V podvečer byly zveřejněny výsledky ústředního kola. Marek se umístil na krásném 6. místě.

Co o soutěži píše organizátor

  • BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž
  • klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače
  • soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu
  • soutěžení probíhá na počítačích
  • o pořadí při stejném počtu dosažených bodů rozhodoval čas. Pokud měli soutěžící také totožný čas (nejčastěji vyčerpáním limitu 60 minut), bylo jim přiděleno náhodné pořadí.

Markovi děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů při studiu na vysoké škole.

Za PK IKT Zuzana Hrušková