Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Matematika > Postup do krajského kola Matematické olympiády v kategorii Z 9 a kategorii C

Postup do krajského kola Matematické olympiády v kategorii Z 9 a kategorii CDatum konání:
28.1.2020

V úterý 28. 1. 2020 proběhlo okresní kolo již 69. ročníku Matematické olympiády v kategoriích B a C. Soutěž probíhala v budově Wichterlova gymnázia a úkolem jednotlivých soutěžících bylo v časovém limitu čtyř hodin vyřešit tři matematické úlohy. Ty měly prověřit nejen logické myšlení všech zúčastněných, ale také schopnost správně zapsat své myšlenkové postupy a řešení matematických úkolů. Cílem každého soutěžícího bylo získat co nejvíce bodů a stát se tak úspěšným řešitelem. Tento cíl si splnila Karolína Žídková ze třídy 1. C. Karolína postoupila do krajského kola ze čtvrtého místa. Krajské kolo se uskuteční 31. 3. 2020.

Následující den proběhlo u nás na škole okresní kolo MO v kategorii Z9. Jiří Lednický z Kvarty B získal za správné vyřešení 4 příkladů nejvíce bodů a na výsledkové listině figuruje na 1. místě. Úspěšnými řešiteli byli také Jiří Kolomazník a Marian Petr Zádrapa z Kvarty A. Všichni tři postoupili ve své kategorii do krajského kola, které se bude konat 17. března.

Všem šikovným matematikům gratulujeme a v dalším kole budeme držet palce.

Za PK MAT Zuzana Hrušková