Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Projekty > Projekt Erasmus+ „Shining a Light on Fading Memories and Declining Crafts“, 2018 - 2020

Projekt Erasmus+ „Shining a Light on Fading Memories and Declining Crafts“, 2018 - 2020Projekt „Shining a Light on Fading Memories and Declining Crafts“ je čtvrtým projektem partnerství škol, do kterého se Gymnázium Olgy Havlové zapojilo a třetí v pořadí, jehož je koordinátorskou školou. Po zkušenostech z předchozí spolupráce jsme se dohodli s partnerskými školami z katalánského městečka Prats de Lluçanès (INS Castell del Quer) a italského Montesilvana (Liceo Scientifico Statale "C. D'Ascanio“) na další spolupráci.

Do projektu je zapojeno celkem 150 studentů (50 za každou partnerskou školu), kteří se kromě projektové práce mohou zúčastnit tzv. mobility – výměnného pobytu na partnerských školách, v rámci nichž se budou aktivně podílet na projektových aktivitách připravených hostitelskou institucí.

Téma projektu obecně je kulturní dědictví, což je velmi obšírný pojem. Paleta našich aktivit je stejně pestrá jako v předchozích projektech. A s největší pravděpodobností přesáhneme naplánované cíle a aktivity. Plánovanými výstupy jsou například online časopis, ebook se vzpomínkami, online kuchařka, videa a prezentace. Komunikace probíhá v angličtině.

Základní témata, na kterých naše týmy pracují a s partnery spolupracují, jsou

  • řemesla, která upadají v zapomnění
  • krajové recepty našich babiček
  • místa, která stojí za to navštívit, přestože nepatří mezi turisticky vyhledávaná
  • historická paměť
  • rozhovory s pamětníky událostí 20. století
  • tělovýchovné organizace
  • dialekty, které upadají v zapomnění

Projektový tým

Z důvodu neuskutečněné mobility na naší škole z důvodu pandemie COVID 19, bylo na základě naší žádosti prodlouženo projektové období o 6 měsíců.