Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Projekty > Rozvoj přírodní zahrady jako místa pro podporu badatelsky orientované výuky

Rozvoj přírodní zahrady jako místa pro podporu badatelsky orientované výukyDatum konání:
1.9.2022
Datum ukončení:
31.8.2023

Harmonogram projektu: 1. 9. 2022 - 31. 8. 2023

Peněžní prostředky byly získány z rozpočtu Moravskoslezského kraje žádostí o poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku v rámci EVVO pro školní rok 2022/2023. Celková plánovaná výše uznatelných nákladů činí 68 200 Kč.

Hlavní cíl projektu:

Podpořit rozvoj přírodní zahrady jako místa pro badatelsky orientovanou výuku, přispět k rozvoji klíčových kompetencí formou zkušenostního učení a k budování kladného vztahu žáků k přírodě a k přírodním vědám.

Klíčová aktivita 1:

Rozšířit stávající skladbu rostlin o vhodné druhy letniček, trvalek a léčivých bylin (včetně doplnění zeminy ve vyvýšených záhonech a mulčovací kůry).

Klíčová aktivita 2:

Podpořit bádání v přírodní zahradě - pořídit diamantové lupy, LabQuest s půdním senzorem pro měření permitivity půdy a přenosný elektronický mikroskop, který umožňuje detailní pozorování a zaznamenávání rostlin, hub, živočichů a jejích škůdců a umožňuje tak žákům lépe porozumět propojenosti vztahů organismů v ekosystémech.

Využití finančního příspěvku umožnilo rozvoj badatelsky orientovaného vyučování v areálu přírodní zahrady, podporuje rozvoj klíčových kompetencí formou zkušenostního učení a přispívá k budování kladného vztahu žáků k přírodě. Doplnění výsadby o vhodné druhy rostlin přispívá ke zvýšení biodiverzity a slouží také k edukačním účelům. Význam projektu spočívá v materiální a odborné podpoře samostatné badatelské práce žáků a v posílení jejich motivace pro poznávání přírody a přírodních zákonitostí.