Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Studium > Předmětové komise > Základy společenských věd > Návštěva Magistrátu města Ostravy (leden 2020)

Návštěva Magistrátu města Ostravy (leden 2020)Datum konání:
29.1.2020

Ve středu 29. ledna navštívili studenti primy A v rámci výuky Výchovy k občanství Magistrát města Ostravy. Na programu byla návštěva jednání zastupitelstva SMO a komentovaná prohlídka centra města.

Po příchodu do budovy radnice jsme se odebrali na jeden z balkonů, ze kterého jsme měli možnost pozorovat jednání a hlasování zastupitelstva našeho města. Debata se týkala nočního klidu v Ostravě. Především zastupitelé z KSČM a ČSSD se pokoušeli prosadit návrh o posunutí hranice nočního klidu pro všechny kulturní akce na 24:00. I přes dlouhou debatu návrh nebyl přijat a zastupitelé znovu potvrdili stávající hranici nočního klidu v našem městě, 22.00 hodin. Výjimku budou mít nadále pouze velké festivaly a kulturní akce.

A to už nás ve vestibulu radnice čekal průvodce, který nám ukázal unikátní radniční výtah "pater noster", představil historii budovy i jednotlivých městských čtvrtí, provedl nás Husovým sadem, Jiráskovým a Masarykovým náměstím až k mostu Miloše Sýkory. Při návratu zpět jsme zhlédli katedrálu Božského Spasitele a povedenou školní akci ukončili návratem do školy na oběd.

Mgr. Hana Pilařová