Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > 13. ročník soutěžní Ekokonference zná své vítěze

13. ročník soutěžní Ekokonference zná své vítězeDatum konání:
5.12.2022

V pondělí 5. 12. proběhl na naší škole 13. ročník soutěžní Ekokonference, který byl věnován badatelským aktivitám v oblasti životního prostředí.  Žáci osmých a devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků nižších gymnázií měli za úkol zpracovat v týmu badatelskou práci na dané téma a prezentovat ji před odbornou porotou a svými vrstevníky.

V porotě letošního ročníku zasedla za odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje paní Ing. Michaela Bendová Ph.D., za Ostravské muzeum přijala pozvání paní Mgr. Hana Kolblová a za Zoo Ostrava paní Mgr. Dana Škorňáková a paní Mgr. Veronika Máchová.

Porotce čekal náročný úkol, vyslechnout si a vyhodnotit příspěvky ze 13 škol, od více než 40 žáků a nakonec odborná porota rozhodla takto:

  1. místo Základní škola Břidličná - Změny vybraných parametrů v podélném profilu potoka Polička
  2. místo Základní škola Bílovec - Vliv barvy světla na růst plžů
  3. místo Základní a mateřská škola Ostrava - Dubina, V. Košaře - Sáčková kampaň

Speciální cenu poroty získala Základní škola Nový Jičín Komenského za práci věnující se problematice znečišťování vody.

Ekokonference poskytla žákům prostor pro diskuzi, prezentování vlastních nápadů a návrhů řešení. Přispěla k rozvoji badatelsky orientovaného vyučování a k budování kladného vztahu žáků k přírodě a k přírodním vědám a za to všem zúčastněným děkujeme.

Poděkování patří také Magistrátu města Ostrava, který finančně podpořil zakoupení věcných cen pro nejlepší badatelské týmy.