Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Týden španělské kultury

Týden španělské kulturyDatum konání:
18.10.2021
Datum ukončení:
22.10.2021

Máme velikou radost z toho, že jsme v termínu 18. 10. – 21. 10. 2021 mohli na naší škole po roční pauze opět uspořádat Týden španělské kultury Semana Ostran᷉a. Šlo již o devátý ročník projektu realizovaného za podpory Magistrátu města Ostravy. Vzhledem k aktuální komplikované situaci jsme byli nuceni přistoupit k určitým omezením, oproti předchozím létům jsme velkou část programu mohli nabídnout pouze studentům našeho gymnázia a nepřizvat tak návštěvníky z ostatních ostravských škol.

Ve snaze nepřerušit tradici recitační soutěže jsme se rozhodli nabídnout ji tentokrát v online podobě. Porota složená ze členů katedry romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity tak vítěze v jednotlivých kategoriích vybírala na základě video záznamů jejich vystoupení. O to více si vážíme velkého počtu odvážlivců, kteří se nových podmínek nezalekli a do soutěže se zapojili. Porota nakonec rozhodla takto:

Kategorie A:

  1. Černíková Adéla
  2. Lednická Božena
  3. Kronn Emma

Kategorie B:

  1. Škvrnová Adriana
  2. Kudrnová Eliška
  3. Marinčáková Kristýna

Kategorie C:

  1. Biagini Veronica
  2. Lyčka Jiří
  3. Telecký Tomáš

V průběhu týdne byl pak připraven program pro všechny skupiny studentů španělštiny našeho gymnázia. Ti nejmenší se v rámci dynamických pohybových aktivit seznamovali s novou slovní zásobou. Žákům, kteří mají za sebou již několik let studia, byly určeny lekce o životě mladých lidí na Kubě, o hovorové španělštině či o životě a tvorbě Pabla Picassa. Velmi si vážíme účasti Mgr. Petra Šlechty, Ph.D. z Ostravské univerzity, který vystoupil s přednáškou o rozšíření španělštiny ve světě. V rámci projektu byla také opět vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky ostravských základních, středních a základních uměleckých škol.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat Magistrátu města Ostravy za dlouholetou podporu tohoto komorního festivalu a také všem přednášejícím, soutěžícím a účastníkům. Pevně doufáme, že si program užili i ve zredukované verzi. Zároveň věříme, že se v následujících letech budeme moci vrátit k jeho klasické podobě a poskytnout tak opět platformu pro pravidelná setkávání vyučujících a studentů španělštiny napříč regionem tak, jak tomu bylo v předchozích ročnících.

PK ŠJ