Horní menu

Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní údaje > Aktuality > Přednáška o sociálních sítích

Přednáška o sociálních sítíchDatum konání:
18.10.2021

Dne 18. 10. 2021 proběhla v prvním ročníku a kvintě A přednáška ohledně sociálních sítí.  Mgr. Klára Mikulcová z projektu E-Bezpečí, která nám o všem vyprávěla, byla velmi zkušená a měla pro nás hezky připravenou přehlednou a velmi obsáhlou prezentaci.

Celá třída se shodla na tom, že to bylo přínosné v mnoha směrech, i když pár informací jsme už také znali. Bylo šokující dozvídat se, kolik predátorů (neboli zlých lidí) číhá přes sociální sítě na malé a dospívající děti, které nemají tušení, že můžou být v kontaktu s neznámou a mile vystupující osobou, aniž by si uvědomovaly rizika.

I přesto, že mnozí studenti v nedávné době měli možnost zhlédnout v kinech velice diskutovaný dokument V síti, byla tato přednáška prospěšná, jelikož je nutné si neustále připomínat, aby byli všichni opatrní v tom, komu budou při komunikaci na sociálních sítích věřit, a komu ne.

Paní přednášející nám také blíže popsala, jak to funguje ve velmi známé společnosti - Facebooku. Firemní kultura je velice zajímavá a zcela odlišná od ostatních běžných firem. Toto zaujalo většinu z nás.

Určitě jsme si z přednášky odnesli spoustu ponaučení a každý by se měl zamyslet nad tím, co všechno na sítích zveřejňovat.